MEGHÍVOTT ELŐADÁS

Április 20-án, csütörtökön, a nyitó rendezvény és az ebéd után, 13:30-14:30 között a konferencia-teremben hallgathatják meg meghívott előadónk keynote előadását:

Csabai István, ELTE Komplex Rendszerek Fizikája Tanszék

Big Data a természettudományokban - Lehetőségek és kihívások

„Forradalmi változások korát éljük: az exponenciálisan gyorsuló technológiai fejlesztések olyan lehetőségeket nyitnak meg, melyek eddig elképzelhetetlenek voltak. Igaz ez mindennapi életünkben és a tudományokban is. Az új műszerek minden eddiginél precízebb, hatalmasabb és részletesebb adathalmazokat ontanak az elemi részecskékről, a genetikai szekvenciákról, a Föld légköréről, vagy éppen az Univerzum végetlenjéről. Mindezen információ szinte azonnal, mindenki számára elérhető a bolygónkat átszövő kommunikációs hálózaton. Az adatforradalom hihetetlen lehetőségeknek nyithat utat, mind a Világegyetem titkainak felderítésében, mind pedig az életminőség javításában, ugyanakkor soha nem látott kihívásokat is állít elénk. Előadásomban az ELTÉ-n, nemzetközi kollaborációkban végzett, az asztrofizikától a genetikán át a társadalomtudományokig ívelő kutatásaink példáin át igyekszem bemutatni a tudományok adat-intenzív megközelítését, az informatika egyre dominánsabb szerepét a természettudományokban.”

Az előadásra minden résztvevőt szeretettel várunk!

emmi color cmykemet logo szines jpegntp 72 rgb

Copyright © 2017 Pannon Egyetem, minden jog fenntartva!